sesja studia

Studia i sesja te dwa terminy bardzo dobrze łączą się ze sobą. Dodatkowo sesja bardzo często jest swojego rodzaju tremą. Studenci obawiają się czy są wystarczająco przygotowani. Sesja to nic innego jak zdanie, zaliczenie konkretnego egzaminu czy serii egzaminów. W związku z tym każdy student musi być do niej niesamowicie przygotowani.

 

Studia to ciężka praca

 

sesja studiaNiektórzy studenci uważają, że studia to ciężka praca umysłowa. Oczywiście może tak być. Opracowanie danej ilości materiału, wszelkie poprawki, doskonała pamięć. Bardzo duża część studentów łączy po prostu studia z pracą, a czasami z życiem rodzinnym. To naprawdę nie lada wyzwanie. Lecz powinniśmy pamiętać o jednym. Studia to inwestycja w naszą przyszłość.

 

Sesja- stresem każdego studenta

 

Samo słowo sesja nie budzi jakiś specjalnych lęków. Lecz dopiero później zaczyna się powaga sytuacji. Każdy student, zarówno obecny jak i przyszły musimy liczyć się z odpornością na stres. Niestety sesja nie zawsze przebiega tak jak tego sobie życzymy. Właśnie dlatego należy wziąć pod uwagę naukę i obecność na wykładach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ