wynagrodzenie za czas choroby

Czas choroby to okres, w którym najczęściej przebywamy w domu. I tutaj pojawia się pewna myśl dotycząca wynagrodzenia na czas choroby. Wszystko zależy od tego jak długo nie pracujemy, co nam dolega, jakie zaświadczenie przedstawia lekarz. Lecz warto tutaj podkreślić jedną rzecz. Wynagrodzenie na czas choroby przysługuje każdemu z nas. Dlatego też nie powinniśmy wystawiać swojego zdrowia na próbę.

 

Jakie wynagrodzenie jest przyznawane?

 

wynagrodzenie za czas chorobyTutaj wszystko zależy od miejsca w jakim pracujemy. Na jakich jesteśmy warunkach, jak długo pracujemy w konkretnym miejscu, jakie stanowisko pełnimy. Na pewno wynagrodzenia nie jest nam w stanie zabrać pracodawca  z uwagi na nasz stan. W jednym przypadku jest to połowa pensji miesięcznej, w drugiej jedna czwarta. Nie da się tego jednoznacznie określić.

 

Pensja na czas choroby

 

Nie możemy tutaj wymagać od naszego pracodawcy spełnienia wszystkich warunków. Mowa o wynagrodzeniu jakie otrzymywaliśmy dotychczas. W przypadku choroby oczywiście pracodawca nie ma prawa nas zwolnić, lecz wynagrodzenie to na pewno ulega znaczeniu obniżeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ