Gdzie bezpiecznie pożyczyć pieniądze przez Internet?

Pożyczanie pieniędzy przez Internet dotyczy kredytów gotówkowych udzielanych przez banki oraz szybkich pożyczek oferowanych przez instytucje pozabankowe. Tak jedne, jak i drugie mogą być w 100 % bezpieczne.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy pożyczki zaciągane przez Internet są bezpieczne. Część potencjalnych klientów boi się nieuczciwych firm, część zawartych w umowie kruczków i haczyków.  Jednak bezpieczne pożyczanie pieniędzy przez Internet jest jak najbardziej możliwe. Aby takie było, musimy tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad

Wybór sprawdzonego pożyczkodawcy

To najważniejsza rzecz na naszej „liście”. Niezależnie od tego, czy interesuje nas krótkoterminowa pożyczka, czy zobowiązanie z dłuższym terminem spłaty powinniśmy wnioskować o nie jedynie w sprawdzonych i wiarygodnych firmach. Do takich bezpiecznych produktów finansowych należą m.in szybkie pożyczki internetowe w kuki.pl

Chcąc bezpiecznie pożyczać pieniądze przez Internet, warto sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się pożyczkodawca, jak podchodzi do kwestii weryfikacji potencjalnych klientów i czy należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Przejrzysta i zrozumiała oferta

Równie istotna jest czytelna oferta tj. taka, w której wszystkie parametry pożyczki zostały przedstawione w prosty i zrozumiały sposób. Przed wzięciem pożyczki zawsze warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej pożyczkodawcy. Oferta firmy powinna zawierać takie dane, jak:

  • Warunki pożyczki – tj. to jakie wymagania musimy spełnić, by móc ubiegać się o przyznanie pożyczki, firmy pozabankowe do kwestii weryfikacji klienta podchodzą o wiele łagodniej niż banki, dzięki czemu do tego, by otrzymać pożyczkę potrzebujemy jedynie podstawowych danych (tych, które znajdziemy w swoim dowodzie osobistym), numeru telefonu i konta w banku.
  • Maksymalna wartość pożyczki – jest to maksymalna kwota, o przyznanie której możemy się ubiegać.
  • Okres spłaty pożyczki – na tyle możemy rozłożyć swoje zobowiązanie.
  • Całkowity koszt pożyczki – powinny zostać w nim uwzględnione takie koszty, jak opłata administracyjna, opłata przygotowawcza, odsetki od kwoty pożyczki, RRSO czy wysokość pierwszej raty, całkowity koszt zobowiązania powinien być nam od początku znany.

Łatwość znalezienia potrzebnych informacji

Istotne jest także umiejscowienie poszczególnych elementów na stronie – jako potencjalni klienci nie powinniśmy mieć problemu z tym, by dotrzeć do potrzebnych danych. Dlaczego jest to istotne? Po pierwsze pomoże nam to podjąć decyzję odnośnie do tego, czy chcemy skorzystać z usług tej konkretnej firmy, po drugie upewni nas w tym, że pożyczkodawca niczego przed nami nie ukrywa.

Jeśli będziemy pamiętać o przytoczonych zasadach, to wzięcie niewielkiej pożyczki może okazać się nie tylko bezpieczne, lecz również bardzo pomocne .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ