Prywatny akademik – sposób na inwestycje

Prywatne akademiki to na polskim rynku nowy sektor w zakresie nieruchomości inwestycyjnych. W najbliższej przyszłości liczba studentów będzie rosła, dlatego inwestycja w komfortowe pokoje dla studentów to atrakcyjna propozycja dla ludzi poszukujących pewnego i bezpiecznego źródła zysku.

Akademiki wciąż mają potencjał

Wraz z rosnącą zamożnością społeczeństwa, rosną oczekiwania studentów nie tylko wobec poziomu nauczania, ale także warunków studiowania, a szczególnie miejsc noclegowych. Coraz więcej studentów rezygnuje z uczelnianego akademika, korzysta z wynajmu mieszkania na rynku prywatnym. Wynika to z faktu, że państwowe uczelnie nie są w stanie zapewnić im oczekiwanego poziomu życia. Nie znaczy to jednak, że akademiki, jako instytucja, wyczerpały swój potencjał. Te prywatne mają ogromy, coraz więcej studentów decyduje się na takie rozwiązanie. Collegia, firma zarządzająca jednym z prywatnych kampusów w Gdańsku oferuje studentom, przy stosunkowo niewielkiej cenie, komfortowe warunki do studiowania i życia.

Prywatny akademik

Największym zainteresowaniem inwestorów w tym sektorze cieszą się oczywiście duże i sprawdzone ośrodki akademickie, tam gdzie studentów z roku na rok będzie przybywać, nie tylko tych z Polski, ale także z Chin, Indii czy Bliskiego Wschodu. Według Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego w 2035 roku będzie ok. 1,5 mln żaków w Polsce. Już dziś wiadomo, że nie wszyscy znajdą miejsce w uczelnianych domach studenckich (dziś na takie miejsce może liczyć jedynie 15% studentów). Większość będzie zmuszona zamieszkać w prywatnym akademiku. W Gdańsku właśnie powstaje jeden z większych prywatnych akademików w Trójmieście. Za realizację budynku o podwyższonym standardzie, w którym będzie mogło zamieszkać prawie 500 studentów, odpowiada amerykańska firma Silver Rock. Do dyspozycji użytkowników będą 21 – metrowe apartamenty. Zaprojektowane nowocześnie studia będą komfortowe i funkcjonalnie wyposażone. W ramach inwestycji, poza miejscami noclegowymi, powstanie ok. 2500 m² powierzchni użytkowo – gastronomicznej. Projekt został dostosowany do specyficznych potrzeb i oczekiwań grupy docelowej. W obiekcie studenci znajdą pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sale eventowe i sale fitness. Budynek będzie inteligentny, przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej będzie można skorzystać z większości funkcji i udogodnień. Akademik powstanie w doskonałej lokalizacji, w zagłębiu studenckim w pobliżu kilku największych uczelni w Trójmieście. Jednak to nie jedyny akademik, który Collegia chce zaoferować studentom w Polsce. Collegia to projekt zakładający budowę marki w sektorze kampusów akademickich. Firma planuje stworzenie sieci akademików w największych ośrodkach studenckich w Polsce. W tej chwili trwa poszukiwanie dogodnych z punktu widzenia studentów lokalizacji.

Sposób na pewną inwestycję

collegia.plPrywatne akademiki od dawna cieszą się dużą popularnością. Na przykład w Wielkiej Brytanii stanowią 40% studenckiej bazy noclegowej. To już sprawdzony model biznesowy, nie tylko w Europie Zachodniej. Firma Collegia oferuje bardzo korzystne warunki współpracy. Dzięki kompleksowej obsłudze akademika przez firmę Collegia, prywatni inwestorzy nie będą musieli się troszczyć o opiekę administracyjno – techniczną budynku i obłożenie pokoi i wynajem powierzchni komercyjnej. Gwarantowany zysk z inwestycji to 6% w skali roku, a każdą wypracowaną nadwyżkę firma dzieli z inwestorem 50/50. Na tle takich inwestycji finansowych, jak akcje, obligacje czy różnego rodzaju fundusze, zakup mini apartamentu w prywatnym akademiku to intratna propozycja dla osób poszukujący bezpiecznego sposobu na zainwestowanie swoich pieniędzy.

Wszystkich zainteresowanych inwestycją w prywatny akademik – zapraszamy do kontaktu tel.  +48 730 555 565, biuro@collegia.pl, www.collegia.pl

[Głosów:18    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ