Pożyczka na wykończenie domu – tłumaczymy co zrobić, by ją mieć

Pożyczka na wykończenie domu to wspaniały pomysł dla każdej osoby, która pragnie dokończyć inwestycję związaną z urządzaniem swojego wnętrza czy generalnym remontem.

Zakup materiałów budowlanych, jak również nowego sprzętu wiąże się ogromnymi nakładami finansowymi. Nie każdego stać na zakup gotówkowy, ale są i osoby, które wolą zachować zgromadzone na koncie środki finansowe na inny cel. W takiej sytuacji ratunkiem jest pożyczka na wykończenie domu. Jak ją uzyskać? To dziecinnie proste!

Pożyczka na wykończenie domu

Wzięcie pożyczki na wykończenie domu nie nastręcza żadnych trudności. Wystarczy zdecydować się na kredyt gotówkowy bądź pożyczkę hipoteczną. Ta druga opcja wiąże się z możliwością negocjowania dużo niższych rat spłaty i prowizji, czy dodatkowych bonusów, na przykład ubezpieczenia kredytu oraz atrakcyjnego oprocentowania.

Pożyczkę hipoteczną można dopasować do posiadanych już zobowiązań, pod warunkiem, że są one regularne spłacane. Tego typu pomoc sprawdza się, gdy potrzebujemy dużej ilości gotówki i planujemy spore wydatki.

Pożyczka hipoteczna czy kredyt gotówkowy – dwie opcje do wyboru

Przed podjęciem starania się o pożyczkę hipoteczną, warto dokładnie oszacować, ile tak naprawdę będzie kosztował nas cały remont. Pobieżna kalkulacja może okazać się błędną i wymagać korekty. Kredyt na wykończenie domu lub mieszkania można uruchomić także w formie kredytu gotówkowego. Szacujemy, jaką kwotę chcemy otrzymać, a później doliczamy do niej nie przewidziane wydatki – około 10 – 15% całości kwoty kredytu. Suma, którą otrzymujemy, to kwota naszego kredytu.

Formalności związane z kredytem na urządzenie mieszkania lub domu

Przy ubieganiu się o uzyskanie kredytowania na wykończenie wnętrza naszej nieruchomości należy posiadać ważny dowód osobisty, aktualne zaświadczenie o zarobkach oraz inne, wymagane przez bank dokumenty. Tego typu procedury generują przymus udania się do siedziby banku. W Polsce nie ma możliwości uzyskania kredytowania na urządzenie czy wykończenie domu lub mieszkania przy pomocy platformy internetowej. 

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ