Bardzo często zastanawiamy się co zrobić z naszymi pieniędzmi, jak pomnożyć je w prosty sposób i nie napracować się przy tym. Najlepszym rozwiązaniem naszego problemu jest ulokowanie naszych pieniędzy w banku na lokacie lub koncie oszczędnościowym. Jednak co wybrać?

Lokaty bankowe

To właśnie lokaty najczęściej pozwalają na zaoszczędzenie naszych pieniędzy i zarobienie dodatkowej sumy z odsetek. Wystarczy założyć lokatę na określony czas, a potem cieszyć się nimi i naliczonymi odsetkami. Warto zastanowić się nad ofertami, które banki nam oferują. Jedne mogą być bardziej opłacalne, inne mniej. Zależy to nie tylko od oprocentowania, ale także od czasu trwania lokaty. Co więcej lokaty mogą wiązać się z dodatkowymi warunkami, np. obowiązkiem założenia konta.

Dlatego należy poczytać o lokatach, dowiedzieć się o nich więcej niż nie rozumieć o co tak naprawdę chodzi. Lepiej również poczytać o ofertach i opiniach na ich temat żeby wiedzieć, która jest najbardziej opłacalna i żeby zdobyć z tej lokaty jak największe korzyści. Nie należy iść do pierwszego lepszego banku i tam założyć lokatę. Aby wybrać jego najlepszą ofertę, najlepiej jest skorzystać z rankingu lokat. Bardzo dobry ranking lokat znajdziesz tutaj – na stronie wktorymbanku. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla tych doświadczonych jak i niedoświadczonych osób, które lokują swoje pieniądze w bankach.

Lokaty to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają szybkiego i prostego produktu. Po prostu wybierasz lokatę, która zapewni Ci najwyższy zysk w interesującym Cię czasie. Później przelewasz pieniądze, a po upływie terminu lokaty wpływają z powrotem wraz z odsetkami. Co więcej lokaty, przynajmniej te promocyjne, najczęściej zapewniają nieco wyższe oprocentowanie niż konta oszczędnościowe.

Konta oszczędnościowe

No właśnie. Już nie tylko lokaty bankowe, panują na polskim rynku depozytów. Coraz popularniejszy jest też inny sposób bezpiecznego oszczędzania – konta oszczędnościowe. Można nawet powiedzieć, że pałeczkę po nich przejmują konta oszczędnościowe, które pod kątem oszczędzania są dla klienta znacznie wygodniejsze.

Przede wszystkim to właśnie na koncie oszczędnościowym klient otrzymuje stały dostęp do swojej gotówki. W ciągu miesiąca lub okresu rozliczeniowego może dokonać przynajmniej jednej bezpłatnej transakcji obciążeniowej bez utraty odsetek. Lokaty bankowe takiej możliwości w żadnym wypadku nie dają.

Poza tym konto oszczędnościowe pozwala na ulokowanie większych kwot przy korzystnym oprocentowaniu. Niektóre konta oszczędnościowe pozwalają na ulokowanie nawet do 200 tys. PLN przy korzystnym oprocentowaniu (zobacz ranking). Nie ma niskich limitów, w których obowiązuje promocyjne oprocentowanie. Najlepsze konta oszczędnościowe można znaleźć w rankingach publikowanych w internecie czy też fachowej prasie. To właśnie tam dowiemy się, jakie jest najlepsze konto oszczędnościowe i dowiemy się tego na podstawie specjalnie przygotowanych rankingów.

Zysk z lokaty lub konta oszczędnościowego

Zakładając lokatę lub konto oszczędnościowe oczywiście warto wiedzieć ile możesz zarobić. Jeśli nie wiesz jak obliczyć zysk z lokaty lub konta oszczędnościowego pomoże Ci poniższy wzór:

Źródło: http://www.wktorymbanku.pl/oszczednosci/zysk-z-lokaty/

Jak łatwo zobaczyć, wzór jest bardzo prosty. Wystarczy przeliczyć oprocentowanie na odpowiedni czas trwania lokaty (lub zakładany czas trzymania środków na koncie oszczędnościowym) i pomnożyć przez zainwestowaną kwotę. Na koniec niestety trzeba uwzględnić podatek Belki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ