Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń o zarobkach

Mieliście okazję sięgać kiedyś po kredyt gotówkowy całkowicie przez internet? Mamy tutaj na myśli nie tylko samo złożenie wniosku o kredyt za pomocą internetowego formularza. Bardziej chodzi nam o uzyskanie kredytu internetowego od A do Z bez wychodzenia z domu.

Chociaż dla wielu osób wydaje się to mało realne, to tak naprawdę już wielu bankach, możemy w ten sposób otrzymać kredyt gotówkowy w bankach. Tak więc już nie tylko firmy pożyczkowe, są w stanie zaoferować dodatkową gotówkę całkowicie zdalnie, ale również banki, które do tej pory znane były z tego, że udzielały kredytów wyłącznie w swoich placówkach. Według najnowszego raportu, przygotowanego przez redakcję BiznesGazeta, kredyty internetowe coraz częściej udzielane właśnie za pośrednictwem banków.

Kredyt dostępny online i bez zaświadczeń

Co będzie nam potrzebne do uzyskania takiego kredytu i jakie wymagania powinniśmy spełnić, aby otrzymać kredyt internetowy w banku? Niezbędne do uzyskania kredytu gotówkowego przez internet, będzie posiadanie odpowiedniej zdolności oraz historii kredytowej. Uzyskanie kredytu jest więc uzależnione od tego, jakie uzyskujemy dochody oraz jak długo jesteśmy zatrudnieni w obecnym miejscu pracy. Nie mniej ważna jest wspomniana historia kredytowa, a więc jeśli braliśmy wcześniej jakiś kredyt, to ważne jest to, czy spłacaliśmy go terminowo i bez większych opóźnień. Osoby, które pierwszy raz sięgają po taki kredyt, oczywiście nie będą posiadały jeszcze takiej historii. Nie powinno to jednak być jakimś większym problemem, przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bank w ramach pierwszego kredytu, może nie udzielić nam tak wysokiej kwoty kredytu, na jaką liczymy.

Najważniejszy dokument potrzebny w momencie starania się o kredyt gotówkowy online, to oczywiście dowód osobisty. Składając wniosek o kredyt online, upewnijmy się, czy posiadany dowód posiada aktualną datę ważności. Jeśli natomiast chodzi o zaświadczenia o zatrudnieniu czy dochodach, to banki co rzadziej wymagają tego rodzaju dokumentów. Teraz najważniejszym dokumentem obok dowodu osobistego, w trakcie starania się o kredyt, jest wyciąg z rachunku bankowego. Najczęściej właśnie na tej podstawie banki oceniają zdolność kredytową klienta. Większość z banków posiada własne systemy, które umożliwiają weryfikację rachunku bankowego potencjalnego kredytobiorcy. Według informacji portalu finansowego Portfel24 – banki oraz firmy pożyczkowe korzystające z automatycznej weryfikacji rachunku bankowego najczęściej wykorzystują do tego systemy Instantor, oraz Kontomatik.

Jak długo może trwać proces uzyskania kredytu internetowego? W wielu przypadkach taki kredyt może zostać udzielony jeszcze tego samego dnia, w którym składaliśmy wniosek internetowy. Nieco dłużej mogą poczekać osoby, które starają się o większy kredyt. Warto przy tym wiedzieć, że niektóre bank posiadają limity kredytów udzielanych drogą internetową. Najczęściej tą górną kwotą kredytów udzielanych w pełni online jest 20 000 zł. Niektóre z banków posiadają nieco wyżej zawieszoną poprzeczkę i za ich pośrednictwem można otrzymać pożyczkę internetową nawet do 50 000 zł. Jeśli interesuje nas taki wysoki kredyt przez internet, to powinniśmy zainteresować się ofertami takich banków jak Eurobank czy Alior Bank.

Co, jednak jeśli banki odrzucą nasz wniosek o kredyt internetowy? Wbrew pozorom mamy do wyboru jeszcze alternatywne rozwiązania w postaci pożyczek, udzielanych przez firmy z sektora pozabankowego. Tego rodzaju pożyczki nie są już tak kosztowne, jakimi były jeszcze przed kilkunastoma laty, gdy na tym rynku dominowały dwie główne firmy. Teraz jest ich znacznie więcej, a dzięki temu koszty pożyczek pozabankowych uległy sporym zmianom, na znaczną korzyść klienta. W poszukiwaniu najkorzystniejszej opcji warto wykorzystać kalkulatory pożyczkowe, które znajdziemy na stronach internetowych firm, które specjalizują się w udzielaniu takich pożyczek. Z ich pomocą poznamy dokładny koszt pożyczki, w tym również jej ratę miesięczną.

Materiał powstał przy współpracy AdInvest Gospodarka & Finance – http://adinvest.com.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ