Decydując się na zaciągnięcie kredytu, warto poświęcić nieco czasu na zorientowanie się w ofercie poszczególnych instytucji. Z pewnością znajdziemy bardziej i mniej atrakcyjne dla nas propozycje. Jak wybrać spośród nich tę najlepszą?

Jaki kredyt bierzesz?

Oferta produktów finansowych, jakie proponują banki, SKOK-i czy instytucje pozabankowe jest niezwykle różnorodna. Obejmuje zarówno kredyty przeznaczone na konkretny cel, jak i pożyczki, którymi możemy dysponować dowolnie.

W każdym przypadku, bez względu na to, o jak wysoką kwotę chcemy się ubiegać, warto najpierw rozeznać się w ofercie – dzięki temu ograniczymy ryzyko wyboru kredytu niezbyt opłacalnego lub nieprzystającego do naszych potrzeb. Jak wybrać najlepszy produkt?

Kalkulator kredytowy

Aby zapoznać się z tym, co poszczególne instytucje mają nam do zaoferowania, nie musimy nawet wychodzić z domu. W internecie znajdziemy wiele kalkulatorów kredytowych, które pozwolą nam wstępnie ocenić, czy stać nas na zaciągnięcie kredytu w określonej wysokości. Od oceny naszej zdolności kredytowej powinniśmy rozpocząć starania o kredyt, a skorzystanie z kalkulatora dostępnego w internecie może stanowić pierwszy krok w tym kierunku.

Jednocześnie dzięki tego typu narzędziu dowiemy się, jakie banki lub instytucje oferują interesujący nas kredyt i poznamy przybliżone koszty zaprezentowanych nam propozycji.

Porównywarka kredytowa

Poszukując najbardziej atrakcyjnej oferty, można skorzystać także z porównywarki kredytowej, często połączonej także z kalkulatorem. Dzięki takiej stronie w jednym miejscu znajdziemy zestawienie instytucji, które oferują interesujący nas typ kredytu – wraz z ogólnymi danymi, takimi jak oprocentowanie czy minimalna i maksymalna kwota pożyczki. Przydatne mogą okazać się również rankingi pożyczek czy kredytów.

Zasięgnięcie informacji w internecie to najszybszy i najwygodniejszy sposób na to, by zapoznać się z tym, co proponują poszczególne instytucje. Dzięki temu ograniczymy wybór do kilku najciekawszych ofert, które zweryfikujemy w oddziale.

Odwiedź oddział

Po wstępnym internetowym rekonesansie wybierzmy się do oddziałów kilku instytucji, których oferty uznaliśmy za najbardziej obiecujące. Tutaj precyzyjnie zostanie określona nasza zdolność kredytowa i dokładnie przedstawione warunki umowy. Pozostanie nam już tylko wybór kredytu na najbardziej atrakcyjnych warunkach.

Zadłużenie z rozwagą to połowa sukcesu

O tym, że kwoty zaciąganych kredytów wciąż rosną, można przeczytać tutaj: http://www.parkiet.com/Finanse/180109997-Kwoty-kredytow-konsumpcyjnych-nadal-rosna.html. Wysokie kwoty zadłużenia, o których uzyskanie czasem nie jest trudno, mogą w niesprzyjających okolicznościach okazać się przyczyną poważnych kłopotów finansowych. Tym bardziej spośród dostępnych ofert starajmy się wybierać te najmniej kosztowne, a zaciągane kwoty ograniczajmy do niezbędnego minimum – nawet jeśli nasza zdolność kredytowa pozwala na więcej. Kredyt na nowy sprzęt AGD, wakacje czy samochód może znacznie ułatwić życie, jednak tylko pod warunkiem, że podejdziemy do niego z pełną świadomością zobowiązania, jakie na siebie bierzemy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ