Leasing samochodu osobowego

Obecnie wyleasingować możemy praktycznie wszystko. Jednak, jak pokazują statystyki, miażdżącą przewagę wciąż mają samochody osobowe. Czym tak właściwie jest leasing auta? I czy warto rozważyć tę opcję?

Czym jest leasing?

Leasing to popularna forma finansowania zakupu samochodu przeznaczona głównie dla mniejszych i większych przedsiębiorców oraz dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Leasing to umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy leasingodawcą (finansującym) i leasingobiorcą (korzystającym). Kontrakt leasingowy można porównać do dzierżawy. Umożliwia on bowiem korzystanie z auta bez konieczności jego nabycia. W ramach leasingu korzystający płaci finansującemu określoną sumę przez dany okres. Inaczej mówiąc – instytucja finansowa kupuje samochód i jest jego właścicielem, a następnie odpłatnie użycza go klientowi. Po zakończeniu umowy leasingowej klient może wykupić samochód lub zrezygnować z zakupu, pozostawiając go firmie finansującej.

Plusy i minusy leasingu

Leasing atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, dla których samochód to podstawowe narzędzie pracy. Do największych plusów umowy leasingowej zaliczymy możliwość wpisania rat leasingu w koszt prowadzenia działalności gospodarczej – co daje leasingowi dużą przewagę nad kredytem czy pożyczką gotówkową. Leasing samochodu stosunkowo łatwo otrzymać (mniej restrykcyjne podejście do zdolności kredytowej niż w przypadku wniosku o kredyt), a wszelkie procedury leasingowe są proste, przejrzyste i nie trwają długo. Auto w leasingu to zwolnienie z podatku PCC i akcyzy, a także szansa na wykup auta w atrakcyjnej cenie.

Do największych minusów leasingu samochodu osobowego możemy zaliczyć to, że:

  • korzystający nie jest właścicielem samochodu, a w związku z tym, nie może go modyfikować,
  • korzystający ponosi koszty ubezpieczenia – musi płacić pełne składki OC i AC,
  • korzystającego obowiązuje umowa.

Gdzie wziąć leasing na samochód?

Przy wyborze firmy leasingowej należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

  • koszt leasingu – wysokość wkładu własnego oraz wysokość prowizji, stanowiącej zysk dla firmy leasingowej,
  • okres leasingu,
  • zakres oferowanych produktów.

Volkswagen Financial Services umożliwia wzięcie auta w leasing na bardzo korzystnych warunkach. Firma zapewnia szeroki wybór aut z Grupy Volkswagen (SKODA, Volkswagen, SEAT, Audi). Ponadto pozwala na dowolną konfigurację wybranego samochodu (wybór silnika, koloru, wyposażenia itp.).

Na stronie vwfs.pl dostępny kalkulator leasingowy przedstawiający wizualizację opłaty leasingowej za wybrany samochód. Wystarczy wskazać okres finansowania, wysokość opłaty wstępnej oraz roczny limit kilometrów, a program szybko obliczy miesięczną ratę za wybrane auto.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ