Pożyczki pozabankowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i stanowią alternatywę dla kredytów bankowych. Zaciągane są one najczęściej na bieżące potrzeby, w razie doraźnych problemów czy też na tzw. przyjemności, a więc nie sięgają one setek tysięcy złotych, jak w przypadku kredytów – łatwiej więc je dostać i spłacić. Dziś przyjrzymy się dwóm formom zaciągania pożyczki – stacjonarnie w biurze firmy kredytowej oraz przez Internet w sieci. Zapraszamy do lektury!

Pożyczka zaciągana lokalnie

Będzie ona opcją dla wszystkich tych, którzy nie dysponują urządzeniem multimedialnym, takim jak smartfon, tablet czy komputer oraz nie są podłączeni do Internetu. Także osoby starsze, nieobeznane z nowoczesnymi technologiami, często wolą osobiście udać się do placówki firmy pozabankowej, porozmawiać z pracownikiem i o wszystko się wypytać. Także ci, którzy cenią kontakt międzyludzki i chcą od razu podpisać umowę na papierze, mogą zdecydować się na zaciągnięcie stacjonarnej pożyczki lokalnie. Takie rozwiązanie ma jednak również wady – po przybyciu na miejsce może się okazać, że albo nie spełniamy warunków i zostaniemy odprawieni z kwitkiem, albo zwyczajnie nie dostaniemy się do pracownika firmy z powodu… kolejek! Może być to czynnikiem szczególnie w okresie ferii i wakacji, kiedy cześć personelu przebywa na urlopie. Możemy oczywiście udać się do innej firmy, ale nie każdy ma na to czas, szczególnie, jeśli pracuje na pełen etat.

Pozabankowa pożyczka online

Ta opcja będzie rozwiązaniem dla wszystkich osób niemających zbyt wiele wolnego czasu oraz ceniących wygodę. Wystarczy, że mamy smartfona, tablet lub komputer z połączeniem internetowym, a już możemy zaciągnąć pożyczkę online bez wychodzenia z domu. Internet oferuje dostęp do wielu ofert oraz konfiguracji kwot i terminów. Przykładowo w firmie Vippo możemy zaciągnąć pożyczkę od 1000 do 5000 złotych nawet na 36 miesięcy. Ponadto, w przypadku pożyczki przez Internet nie musimy podpisywać i odsyłać umowy – procedura ta zastąpiona jest wysłaniem przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1zł. Poza potwierdzeniem zawarcia umowy między pożyczkobiorcą a wierzycielem, taki przelew potwierdza także personalia klienta i nie wymaga od firmy pożyczkowej dodatkowej weryfikacji danych osobowych. Atutem pożyczek online jest także to, że możemy dostać pieniądze nawet tego samego dnia, jeśli mamy konto w tym samym banku, co instytucja, od której pożyczamy.

Kieruj się rozsądkiem

Zasady pożyczania są zawsze takie same. Przede wszystkim musisz na spokojnie zastanowić się nad zaciągnięciem zobowiązania finansowego – czy stać cię będzie na jego spłatę. Na szczęście w większości firm – niezależnie, czy oferują pożyczki krótkoterminowe czy rozłożone na kilkadziesiąt rat – dostaniesz harmonogram spłat i powinieneś się go trzymać. O ile w przypadku niezapłaconego rachunku możesz liczyć się z niewielkimi odsetkami, o tyle w przypadku pożyczek pozabankowych czekają na ciebie wyższe opłaty. Jest to zrozumiałe, w końcu firmy finansowe zarabiają na spłacanych zobowiązaniach, dlatego bardzo dbają o swoje interesy. Reasumując, należy przemyśleć decyzję o każdej pożyczce czy kredycie i spłacać je regularnie, by nie musieć w przyszłości rezygnować z tej formy wsparcia finansowego.

Artykuł partnera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ