windykacja na koszt dłużnika

Prowadzący biznes przedsiębiorcy zmagają się z tym problemem od zawsze. Niezależnie od tego czy jest to handel czy usługi, czy jest to mała czy większa firma. Każdy ma takie same przykre doświadczenie. Niezapłacone należności. Bo czy może nas spotkać coś gorszego niż brak wynagrodzenia za naszą pracę? Czy jest coś, co oburza bardziej, niż niedotrzymywanie warunków umowy?

Kiedy wykonujemy swoją pracę, chcemy otrzymać należne nam wynagrodzenie w terminie, dbamy również o to, aby to była odpowiednia kwota. Oczywiście gdy druga strona odmawia uregulowanie należności, prawo stoi po naszej stronie, jednak jak wymusić na kliencie aby nam zapłacił? Możemy próbować, samodzielnie odzyskać to co nam należne jednak z pewnością nie będzie to łatwe. Przede wszystkim windykacja może nam zająć długie godziny. A osoba niezaznajomiona z prawem czy też technikami negocjacji może wyrządzić więcej złego niż dobrego.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem zdaje się, wynajęcie fachowca. Specjalna firma windykacyjna będzie mieć bowiem w swoich szeregach osoby specjalnie przeszkolone do prowadzenia tego typu niemiłych rozmów. Ważne jest nie tylko co mówić ale także jak mówić. Owe firmy proponują także inne usługi windykacyjne, jak na przykład odszukanie dłużnika, skierowanie sprawy do sądu, egzekwowanie długów, pomoc w rozpisaniu nowej umowy, ustalenie formy spłaty, ustanowienie spłat w ratach oraz ich terminowość. Jest to dużym odciążeniem dla przedsiębiorcy.

Usługi windykacyjne oszczędzą nie tylko nasz czas ale także oszczędzą nam stresów.

Czy jednak możliwym jest aby oszczędziły nam również pieniądze? Czy firma windykacyjna pobiera wysokie opłaty od wierzyciela?

Oczywistym jest, że nikt nie wykona tego szeregu pracy za nas. Jednoczenie wysoce frustrująca jest myśl, że mielibyśmy jeszcze płacić za odzyskanie naszych pieniędzy, tego co nam się prawnie należy. Jest to niesprawiedliwe aby to osoba oszukana miała płacić za odzyskanie należności. Dlatego firma windykacyjna przerzuca ten niemiły obowiązek na dłużnika. I to on będzie musiał zapłacić za wszelkie opłaty związane z działalnością tejże firmy. Windykacja na koszt dłużnika zakłada, że to także dłużnik pokryje ewentualne koszty sądowe. Tak aby wierzyciel odzyskał co mu należne bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nie ma więc powodów by zwlekać czy obawiać się powierzenia usług windykacyjnych profesjonalistom. Firma windykacyjna załatwi wszystko za nas, my odzyskamy nasze pieniądze bez ponoszenia dodatkowych kosztów dzięki czemu nic nie tracimy, możemy tylko zyskać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ