kredyt

Chcąc pozyskać dodatkowe finansowanie, najczęściej przyglądamy się ofertom zarówno banków, jak i firm pozabankowych. Gdzie lepiej iść po kredyt? Co bardziej się opłaca i będzie korzystniejsze w danej sytuacji?

Gdzie dostać kredyt?

Warto zacząć od jednego z najistotniejszych zagadnień, czyli tego, gdzie w ogóle można dostać kredyt. Lista takich miejsc jest ograniczona i wszystkie znajdujące się na niej placówki to banki. Dlatego? Odpowiedź jest prosta – kredyt gotówkowy, niezależnie od rodzaju, to produkt, który może być oferowany tylko i wyłącznie przez instytucje bankowe, ponieważ zasady jego przyznawania podlegają prawu bankowemu. Z tego też powodu popularne firmy pożyczkowe i parabanki nie mogą ich udzielać, ponieważ działają na podstawie innych przepisów. Gdzie więc udać się po najlepszy kredyt? Do banku.

Gdzie szukać najlepszego kredytu w banku?

Placówek bankowych w Polsce mamy całkiem sporo, a to sprawia, że wybór odpowiedniej oferty wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Można spotkać się z dużym zróżnicowaniem, choć każda z instytucji stara się przekonywać, że to właśnie u niej będzie najkorzystniej. Który bank udzieli najlepszego kredytu dowiesz się z poradnika na www.ktory.pl, gdzie można przeczytać między innymi o tym, na co powinno się zwracać uwagę przy weryfikacji ofert. Wiele będzie zależało nie tylko od parametrów kredytu, czyli oprocentowania, RRSO, czy opłat dodatkowych, ale także od tego, na jak długo chcesz się zapożyczyć, na jaką kwotę, a także jaka jest twoja sytuacja finansowa. Siłą rzeczy trzeba spełnić szereg wymagających warunków, co sprawia, że wiele osób rezygnuje już na wstępie i dlatego szuka się innych rozwiązań.

Jakie produkty oferują firmy pozabankowe?

Pożyczki. Zdecydowanie są to przede wszystkim najróżniejsze formy pożyczek, które nie podlegają prawu bankowemu, a tym samym nie wymagają aż tak szczegółowej weryfikacji. Oczywiście wiele firm sprawdza zdolność i wiarygodność klienta, choć nie tak dokładnie, a i stawiana poprzeczka jest niższa, dzięki czemu choćby gorsza historia kredytowa niekoniecznie będzie przeszkodą. Znajdzie się też szereg ofert szybkich pożyczek, czyli chwilówek, także bez żadnej weryfikacji i tylko na dowód. Pieniądze można uzyskać szybko i bez zbędnych formalności, choć w niższych kwotach.

Pieniądze z banku czy z firmy pozabankowej?

Wiele będzie zależało od okoliczności i od twojej sytuacji życiowej i finansowej. Kredyty w banku są bezpieczniejsze i pewniejsze, jednak trzeba spełnić szereg wymagań, co bywa trudne. Do tego sam proces przyznania finansowania jest czasochłonny. Plus jest taki, że można w ten sposób uzyskać naprawdę wysokie kwoty, jeżeli nasza zdolność kredytowa na to pozwala.

W przypadku pożyczek pozabankowych trzeba liczyć się z większym ryzykiem. Po pierwsze placówki takie nie są objęte ścisłą kontrolą, co sprawia, że oferowane w nich produkty nie zawsze mogą być korzystne i bezpieczne. Poza tym bywa, że pożyczki w takich miejscach są bardzo wysoko oprocentowane, a więc i bardzo drogie. Pieniądze można dostać jednak szybciej i łatwiej, a w przypadku małych kwot, które potrzebne są na „już” to bardzo istotna cecha. Trzeba jednak bardzo uważać i być czujnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ