fundusz socjalny

Fundusz socjalny to nic innego jak środki przeznaczone na finansowanie działalności socjalnej z tytułu pracowników. Możemy tutaj powiedzieć, że niesie on szereg korzyści. Fundusze socjalne w Polsce są dobrze znane wszystkim osobom. Dodatkowo możemy się zastanawiać na co ma być wykorzystywany fundusz socjalny. Przede wszystkim na dofinansowanie żłobków i przedszkoli,  na organizowanie paczek żywnościowych, na świadczenia urlopowe, na zapomogę dla pracownika chorującego na przewlekłe choroby.

 

Do czego nie należy wykorzystywać funduszu socjalnego?

 

fundusz socjalnyNa pewno na różnego rodzaju premie oraz nagrody. Na finansowanie stołówki firmowej, na edukację pracowników, na imprezy integracyjne oraz święta, na zakup środków trwałych czy też dojazdów do pracy. Niestety niektórzy błędnie uważają, że fundusz socjalny może być wykorzystywany na wszelkiego rodzaju potrzeby finansowe. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, warto skonsultować się z prawnikiem, który dokładnie nam wszystko objaśni i wytłumaczy.

 

Kto może korzystać z funduszu socjalnego?

 

Przede wszystkim emeryci i renciści, pracownicy przebywający na urlopie wychowawczym, pracownicy młodociani, osoby, którym zakład przyznał prawo do korzystania z funduszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ