Kredyt we frankach - jak walczyć

Kiedy dosięga Ciebie pytanie: jak walczyć o swój kredyt we frankach? to znaczy, że przeszedłeś już pewną drogę i jesteś świadomym frankowiczem. Wiesz już, że walka o kredyt we frankach przed sądem jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, aby odzyskać swoje pieniądze. Z pewnością wiesz również, że nie tylko Ty masz dość malwersacji banków, złych umów, braku pomocy rządu przy zdarzeniu, które właściwie niczym nie różni się od klęski żywiołowej. Wiesz, że zostałeś oszukany przez banki (niedozwolone zapisy w umowach o kredyty CHF), a na przepisy ustawodawcy nie ma co czekać. Wtedy właśnie z całą ostrością powstaje to pytanie: mam kredyt we frankach – jak walczyć o własny dobrobyt i pomyślność, jednym słowem: pozbyć się raz na zawsze tego wadliwego z punktu widzenia prawa produktu bankowego?

Kredyt we frankach – wadliwy produkt bankowy

Otóż kredyt we frankach z pewnością jest wadliwym produktem bankowym. Dlatego walka o ten kredyt jest łatwiejsza niż często się myśli. Dobra kancelaria to podstawa i od tego trzeba rozpocząć. Dobra jest taka kancelaria, która oprócz przechwałek ma wyniki, umie rozmawiać z Klientem, zatrudnia najlepszych w swoich dziedzinach specjalistów, potrafi wygrywać na salach rozpraw. Poza tym o kredyt frankowy trzeba walczyć z przekonaniem. Już dziś widzimy, że orzecznictwo (szczególnie po wyroku TSUE) jest bardzo przychylnie nastawione do frankowiczów (nawet Rzecznik Praw Obywatelskich ujmuje się za frankowiczami). W walce z bankiem do jego ostatecznego pokonania potrzeba także trochę cierpliwości (sprawy kończą się nawet po dwóch latach) oraz zasobów finansowych (sprawdź, która z renomowanych kancelarii ma specjalne programy finansowania).

Jednakże o kredyt we frankach z bankiem w obecnej sytuacji prawnej zawsze warto walczyć. Stawką i obietnicą, która najczęściej się spełnia, jest pozbycie się kredyty we frankach i – co za tym idzie – znaczne polepszenie sytuacji ekonomicznej frankowicza. Frankowicze, którzy zdecydowali się walczyć o swój kredyt CHF, zwykle nie żałują tej decyzji. Pozwy przeciwko bankom są wygrywane łatwo, jeżeli zatrudnimy odpowiednich ludzi. Najskuteczniejsze są zespoły interdyscyplinarne złożone z prawników, ekonomistów, analityków i każdego, kto swoją wiedzą i doświadczeniem może przyczynić się do walki o kredyt we frankach wygranej przez kredytobiorcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ