Pożyczka online bez BIK - czy to możliwe

Pożyczki online to jedno z najbardziej popularnych obecnie narzędzi finansowych. W bardzo wielu sytuacjach okazują się wygodnym sposobem na podratowanie domowego budżetu, jak i zakup urządzeń do domu na raty. Skąd ich tak duża popularność.

  1. Pożyczka online – jak ją wziąć?
  2. Jak wygląda weryfikacja klienta?
  3. Jak wygląda weryfikacja klienta?

Pożyczka online – jak ją wziąć?

Darmowa pożyczka online bez BIK jest możliwa, wszystko zależy od wybranej oferty, od tego jakimi kryteriami weryfikacji posługuje się firma pożyczkowa. Zanim jednak omówimy pożyczki bez BIK, kilka słów na temat zasady przyznawania wszystkich pożyczek online. Pożyczki przez Internet sprawdzają się przede wszystkim w sytuacji, gdy dana osoba potrzebuje szybkiego uzupełnienia domowego budżetu lub chce zakupić nowy sprzęt, meble, elektronikę, bez poważnego obciążenia domowego budżetu. Plusem pożyczki online są natomiast szybkość jej przyznawania i stosunkowo niższe (niż w przypadku kredytów bankowych) wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

Aby wziąć pożyczkę online wystarczy wejść na stronę wybranego pożyczkodawcy, wypełnić prosty wniosek (zawierający między innymi pytania dotyczące wysokości zarobków oraz kosztów miesięcznego utrzymania), poczekać na odpowiedź banku, zweryfikować konto bankowe za pomocą symbolicznego przelewu i poczekać na wpłatę w przypadku pozytywnej decyzji. Całość dokumentów związanych z pożyczką zostanie klientowi wysłana na maila lub dostarczona tradycyjną pocztą, w zależności od procedur przyjętych przez daną firmę pozabankową.

Jak wygląda weryfikacja klienta?

Po przesłaniu wniosku pożyczkowego do firmy odbywa się weryfikacja jego poprawności, a także ocena zdolności kredytowej. Na tę ostatnią wpływ mają w dużej mierze informacje z Biura Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Biura Informacji Kredytowej (BIK). Są to najbardziej rozległe bazy, obejmujące właściwie każdy rodzaj zawartych przez klientów zobowiązań finansowych, a także informacje o ich regularnej (bądź nie) spłacie. Dla osób, które nie mogą poszczycić się w 100% poprawną historią kredytową, informacje z BIK lub BIG często stają się ważną przeszkodą w otrzymaniu kredytu lub pożyczki. Z myślą o tego typu klientach powstały oferty pożyczek, w których weryfikacja odbywa się bez wysyłki zapytań do BIK i BIG. Bardzo często pożyczkodawcy sięgają wtedy do innych baz, nie tak już szczegółowych. W przypadku niektórych pożyczek takiej weryfikacji prawie w ogóle nie ma. Ocena klienta dokonywana jest poprzez potwierdzenie prawdziwości jego danych osobowych, zatrudnienia i złożonych informacji dotyczących wydatków, zobowiązań oraz osób na utrzymaniu. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że takie pożyczki są jednak już nieco mniej korzystne. Ich oprocentowanie jest po prostu nieco wyższe, niż w przypadku pożyczek z weryfikacją w BIK. Reszta procedur przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku innych pożyczek.

Jak wybrać dobrą pożyczkę?

Niezależnie od tego, czy szukasz zwykłej pożyczki czy pożyczki bez BIK, warto abyś przyjrzał się bardziej szczegółowo ofertom dostępnym na rynku Obecnie rynek pożyczek pozabankowych jest tak duży, że pożyczkodawcy prześcigają się w atrakcyjnych warunkach, które skłonią klientów do skorzystania właśnie z ich propozycji. Efektem tej wysokiej konkurencji jest na przykład pierwsza darmowa pożyczka, którą oferuje już większość firm. Oprocentowanie 0%, szybka decyzja i możliwość zrealizowania wymarzonego zakupu AGD lub RTV – to brzmi naprawdę zachęcająco. Do oceny ofert warto wykorzystać porównywarki internetowe, które pozwalają szybko zorientować się z średniej wartości oprocentowania i wysokości potencjalnej raty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ