Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe zyskują w naszym kraju na coraz większej popularności. Jeszcze do niedawna słychać było o nich głównie za granicą i budziły w nas wiele wątpliwości. Obecnie jest to  produkt finansowy, który rozwija się bardzo dynamicznie. Z tego względu warto wiedzieć, kto może ubiegać się o taką pożyczkę https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ oraz jakie są jej wady i zalety.

Co to jest pożyczka społecznościowa?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, czym tak właściwie jest pożyczka społecznościowa. Jest to forma umowy, którą zawierają między sobą dwie osoby fizyczne za pomocą dedykowanych do tego serwisów internetowych. W zawieraniu pożyczek społecznościowych nie biorą udziału żadne banki czy też prywatne firmy pożyczkowe. Aby móc skorzystać z takiego produktu finansowego wystarczy zarejestrować się na platformie oraz przejść weryfikację tożsamości.

Później możesz zdecydować czy wcielisz się w rolę pożyczkodawcy, czy też pożyczkobiorcy. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, które jest korzystne dla obu stron. Pożyczkodawca może trochę zarobić dzięki naliczeniu oprocentowania, z kolei pożyczkobiorca może bez większych problemów uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Kto może otrzymać pożyczkę społecznościową?

Z pożyczek społecznościowych może skorzystać praktycznie każda osoba, która zarejestruje się na platformie, która pośredniczy takim transakcjom. Z takiego rozwiązania często korzystają osoby, które mają problem z tym, aby otrzymać kredyt w tradycyjnym banku, a pożyczki gotówkowe wydają się im niewystarczająco atrakcyjne. Aby było to jednak jak najbezpieczniejsze rozwiązanie dla obu stron transakcji, administracja serwisu dokonuje wstępnej analizy przeszłości kredytowej osoby, która chce zarejestrować się na portalu. Jeśli przejdziesz ją pozytywnie, to możesz wystawić ogłoszenie na portalu, w którym zawrzesz informacje odnośnie do kwoty, którą potrzebujesz oraz celu. Im więcej informacji pojawi się w ogłoszeniu tym lepiej, ponieważ zwiększasz swoje szanse na zainteresowanie pożyczkodawców.

Jakie są wady i zalety pożyczek społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ mają wiele zalet, ale także kilka wad, o których warto pamiętać przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie. Do zalet można zaliczyć m.in. dostępność takiego produktu finansowego, minimum formalności, elastyczność, atrakcyjne oprocentowanie czy też możliwość zarobienia pieniędzy, jeśli stajemy się pożyczkodawcami. Pożyczki społecznościowe można otrzymać szybko oraz bez konieczności wypełniania wielu formalności czy przechodzenia przez żmudną ocenę zdolności i historii kredytowej.

Niestety takie rozwiązanie ma również wady, o których należy pamiętać. Mowa między innymi o mniejszym bezpieczeństwie oraz niższych kwotach pożyczek. Mimo że administracja portalu weryfikuje swoich użytkowników, to bezpieczeństwa pożyczek społecznościowych nie można porównać do kredytów czy nawet chwilówek w specjalizujących się w tym instytucjach. Dodatkowo kwoty pożyczek społecznościowych nie są zbyt wysokie, ponieważ nikt nie chce ryzykować utraty pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ