„Szybkie kredyty” to pojęcie, które zwraca szczególną uwagę tych, którzy potrzebują gotówki i wsparcia finansowego natychmiast. W ostatnim czasie stały się one bardzo popularne i zyskują coraz większą ilość klientów. Mają oni jednak obawy dotyczące ich spłaty. Są przekonani, że szybki kredyt jest równoznaczny z jego szybką spłatą. Wynika to z braku dobrej znajomości tego produktu finansowego. W rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

Co to są szybkie kredyty?

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, należy odpowiednio zapoznać się z produktem, który wybraliśmy. Szybkie kredyty oznaczają niekoniecznie szybką spłatę, jednak zawsze szybkie pozyskanie pieniędzy. Formalności są dopełniane przez Internet, telefonicznie lub w oddziale instytucji finansowej. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu klientom ilość potrzebnych dokumentów została zmniejszona, a czas oczekiwania na decyzję i pieniądze skrócony. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, np. na wakacyjny wyjazd, zakup sprzętu elektronicznego czy też opłatę kursu językowego. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, co jest kolejnym udogodnieniem dla klienta.

Nigdy nie rezygnujemy z najważniejszego kroku przy podpisywaniu umowy kredytowej – koniecznie trzeba zapoznać się z jej warunkami. Nie powinniśmy mieć obaw przed zadawaniem pytań konsultantowi, jest on zobowiązany nam na nie wszystkie odpowiedzieć i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Niekoniecznie szybka spłata

Szybkie kredyty praktycznie zawsze utożsamiane są ze szybką spłatą. Jest to jednak uzależnione od instytucji finansowej, warunków umowy i wysokości kredytu. W przypadku niektórych firm kredytowych termin spłaty jest proporcjonalny do wysokości kredytu, a więc im jest on większy, tym czas spłaty jest dłuższy. Można także wybrać jednorazową spłatę lub też spłatę w ratach, które również są ustalane z klientem z uwzględnieniem jego możliwości finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ